Події та Змагання

15 березня Відкритий чемпіонат Запорізької області зі змішаних єдиноборств (ММА)

6–7 березня Відкритий чемпіонат Львівської області зі змішаних єдиноборств (ММА)

29 лютого чемпіонат Харківської області зі змішаних єдиноборств (ММА)

29 лютого чемпіонат Черкаської області зі змішаних єдиноборств (ММА).

29 лютого чемпіонат Івано-Франківської області зі змішаних єдиноборств (ММА).

23 лютого у Києві відбудеться чемпіонат міста зі змішаних єдиноборств (ММА).

21–22 лютого відкритий чемпіонат Миколаївської області зі змішаних єдиноборств (ММА)

Найкращими спортсменами 2019 року зі змішаних єдиноборств ММА визнано Атдаєва і Светківську

17 січня в Міністерстві молоді і спорту України на підсумковому засіданні загальних зборів Національної Федерації змішаних єдиноборств ММА України відзначили і нагородили найсильніших спортсменів Федерації, які в 2019 році стали чемпіонами і призерами чемпіонатів світу і Європи серед чоловіків, жінок, молоді.

Найкращим спортсменом 2019 року визнано чемпіона світу та Європи серед чоловіків Ату Атдаєва, а найкращою спортсменкою року стала чемпіонка світу і Європи серед жінок Анастасія Светківська.

Такі високі відзнаки спортсмени отримали небезпідставно. 23 червня 2019 року на чемпіонаті Європи Анастасія завоювала Україні перше «золото», перемігши шведку Ніну Беч. Перемогла одноголосним рішенням суддів.

Слідом за нею влітку на відкритому чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств Ата Атдаєв завоював золоту медаль континентальної першості, до речі, першу таку високу нагороду в своєму житті. У фіналі турніру він переміг досвідченого росіянина Сулеймана Бершігадова.

А вже незабаром – 16 листопада 2019 року в Бахрейні на чемпіонаті світу з ММА Ата Атдаєв (у ваговій категорії до 56,7 кг) та Анастасія Світковська (до 52,2 кг) принесли Україні нові золоті медалі. Нагадаємо, Атдаєв у фінальному змаганні здобув перемогу над американцем Ісраелем Галваном, а Светківська виборола першість у австралійки Олівії Укмар.

Аті Атдаєву 21 рік. За 2 роки в ММА він двічі став чемпіоном України (у 2018 та 2019 році), також у 2019 році став чемпіоном Європи змагань, що проходили в Римі. Вихованець MMA Club 'Kharkov Top Team' тренується під керівництвом Антона Бланка і Расула Iбалаева. Вчиться в одному з Харківських університетів. Як говорять про спортсмена його колеги, він «гарний друг і цікавий співрозмовник, але у клітці – справжній лев».

21 рік і житомирянці Анастасії Светківській. Боротьбою та ММА вона займається всього лише два роки. «Хотіла просто підтримувати себе у формі. У зал ходити було нудно, тому обрала боротьбу. Зачепилося одне за інше і вийшов такий результат», – розповідає чемпіонка.

За освітою Анастасія практичний психолог, працює флористом у квітковому магазині. Однак після таких вагомих спортивних успіхів своє майбутнє планує пов’язати зі спортом. Зараз дівчина займається в трьох клубах. Основна база – в Житомирі, у клубі «Андеграунд» під керівництвом тренера Андрія Іщука. Паралельно тренується на базі київських клубів: «Аурум» (тренер Олександр Дудочкін), і «Checkmat» (тренер БЖЖ Максим Рубінський).

Урочистосте відзначення Аті Атдаєва та Анастасії Светківської як найкращих спортсменів Національної Федерації змішаних єдиноборств ММА України 2019 року відбувалося за участю почесного президента Федерації та голови Наглядової ради Федерації Дмитра Христюка, почесного президента і голови Опікунської ради Федерації Артура Палатного, народного депутата України, заступника голови комітету ВРУ з питань молоді та спорту Василя Мокана, члена НОК Вадима Сисюка, керівника профільного департаменту Міністерства молоді та спорту Матвія Бідного, представників з усіх відокремлених обласних підрозділів Федерації, суддівської колегії, спортсменів та їхніх тренерів, членів Національного олімпійського комітету та інших почесних гостей.

Також у Міністерстві молоді і спорту за значні спортивні досягнення та високий особистий результат на міжнародній спортивній арені відзначили спортсменів Федерації Богдана Хмару, Владислава Джуса, Надію Гончарову, Мілану Ятімову, Едуарда Кострицю, Дарину Гарбар, Єлизавету Шакулу, Алі Ільгара Аскєрова.