Події та Змагання

(Перенос дати) Відкритий чемпіонат Чернівецької області зі змішаних єдиноборств (ММА)

(Перенос дати)  Відкритий чемпіонат Сумської області зі змішаних єдиноборств (ММА)

(Перенос дати) Відкритий чемпіонат Запорізької області зі змішаних єдиноборств (ММА)

 

 

 

 
 
 

Події та Змагання

(Перенос дати) Відкритий чемпіонат Чернівецької області зі змішаних єдиноборств (ММА)

(Перенос дати)  Відкритий чемпіонат Сумської області зі змішаних єдиноборств (ММА)

(Перенос дати) Відкритий чемпіонат Запорізької області зі змішаних єдиноборств (ММА)

 

 

 

 
 
 

Дмитро Христюк: «Федерація змішаних єдиноборств ММА України виконала всі завдання, поставлені на 2013 рік»

Про досягнення та підсумки 2013 року, а також про плани на майбутнє розповідає Дмитро Вікторович Христюк – Президент Федерації змішаних єдиноборств ММА України.

- Дмитре Вікторовичу, розкажіть про досягнення Федерації змішаних єдиноборств ММА України за останній рік.

- 2013 рік став для Федерації знаковим. У лютому цього року змішані єдиноборства ММА було проголошено як офіційний вид спорту в Україні. За цей рік було проведено перший офіційний Кубок України, чемпіонат України серед дітей, юнаків, юніорів та молоді, згідно Єдиного календарного плану офіційних спортивних заходів, затвердженого Міністерством молоді та спорту України. Також збірна України взяла участь у всіх міжнародних змаганнях, показавши хороші результати. На території України було проведено чемпіонат Європи та етап Кубку Світу. Проведено апробацію правил зі змішаних єдиноборств ММА, які пройшли всі експертні оцінки: Міністерства молоді та спорту і Міністерства Юстиції. Я пишаюся командою Федерації, тому що за такі короткі терміни зроблено великий крок до офіційного визнання нашого виду спорту. З упевненістю можу заявити, що ми виконали всі поставлені перед собою завдання.

- Який найяскравіший момент хочеться відмітити?

- Найбільш яскравих вражень я отримав після проведення чемпіонату Європи. На цьому турнірі спортсмени збірної України здобули 2 золоті та 2 бронзові медалі в надзвичайно жорсткій конкуренції. У змаганнях взяли участь кращі бійці, велика кількість глядачів переповнювала трибуни. Чемпіонат Європи було проведено на найвищому організаційному рівні. Нам було приємно приймати в гостях Почесного президента WMMAA Федора Ємельяненка. Ми отримали масу позитивних відгуків від гостей з інших країн. Кращих результатів очікували від чемпіонату Світу, який проходив у Санкт-Петербурзі. Та в спорті є перемоги і є поразки. Головне – не зупинятись, а впевнено іти вперед, аналізуючи допущені помилки. Якщо спортсмен постійно тренується, розвивається, вдосконалюється, то його, беззаперечно, чекає тріумф на п’єдесталі переможця!

- На скільки великий інтерес глядачів до змішаних єдиноборств ММА як виду спорту в нашій країні?

- Популярність цього виду спорту не піддається сумніву. Цей вид спорту швидко розвивається у багатьох країнах світу. Багато спортсменів хочуть займатися цим видовищним, чоловічим видом спорту. Збільшується кількість нових залів та секцій. Бійців приваблює широкий спектр прийомів, які є в арсеналі змішаних єдиноборств ММА. Цей вид спорту об’єднав в собі велику кількість бійцівських технік. Впевнений, цей інтерес з кожним роком буде збільшуватись.

- Які плани на наступний рік? Які цілі ставить перед собою Федерація для подальшого розвитку і популяризації змішаних єдиноборств ММА?

- Плани у нас грандіозні, будемо рухатись вперед, не зупинятися на досягнутому. На даний час, ми проводимо селекцію регіональних представників. В наступному році плануємо і надалі значну увагу приділяти розвитку змішаних єдиноборств ММА на території України, відбираючи на конкурсній основі кращих офіційних представників. В планах – відкриття нових залів і підбір тренерського складу. Ми будемо робити курс не на кількість, а на якість роботи представництв у проведенні офіційних змагань і популяризації змішаних єдиноборств ММА як виду спорту, залученню широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом. Основний акцент ставитимемо на навчання та удосконалення роботи суддівської колегії (проведення навчальних семінарів, участь у модульних тренувальних змаганнях для отримання досвіду) для мінімізації травмування спортсменів під час поєдинків. Крім того, – це підготовка тренерського складу, до чого активно залучатимемо обласні організації. Зараз вже затверджений календарний план офіційних заходів на 2014 рік Федерації. До нього внесено як всеукраїнські, так і міжнародні змагання (під егідою Всесвітньої Асоціації ММА), в яких прийматиме участь збірна України. Ключові заходи – чемпіонат України серед дорослих, чемпіонат України серед дітей, юнаків, юніорів та молоді, Кубок України, етап Кубку світу, чемпіонат Європи, чемпіонат Світу. Також Україна перемогла у конкурсі на проведення фіналу Кубку Світу. Основне мета – запровадження єдиного електронного ID-паспортування спортсменів, тренерів, суддів, керівництва Федерації. Дана вимога Всесвітньої Асоціації ММА повинна бути реалізованою у 2014 році.

Як в наступному році будете працювати над збільшенням резерву збірної України зі змішаних єдиноборств ММА, вихованням сильних і здорових спортсменів?

- Найперше, будемо залучати якнайбільшу кількість людей до занять змішаними єдиноборствами ММА, проводити внутрішні, обласні турніри для того, щоб бійці набиралися досвіду. Пріоритетним фактом у допуску спортсменів до чемпіонату України буде його участь в обласних відбіркових чемпіонатах. У всеукраїнських турнірах повинні брати участь лише кращі з кращих для якісного відбору збірної України. Плануємо проводити навчально-тренувальні збори. Головна мотивація для бійця – участь у міжнародних (а також професійних) змаганнях, отримання спортивного звання.

- Кого б хотіли відзначити? Кому подякувати за допомогу, сприяння, підтримку?

- Я хочу подякувати всьому колективу Федерації змішаних єдиноборств ММА України за плідну і продуктивну роботу у році, що проходить. В міру того, що фінансування спорту в нашій країні обмежене, або й відсутнє, то завдяки небайдужим людям, Федерація проводить турніри, навчально-тренувальні збори, відправляє збірну на міжнародні змагання. Спасибі усім спортсменам за роботу, їхні досягнення у спорті в ім’я підняття іміджу України. Хотів би особливу подяку висловити Вахабжану Муратову, Олегу Рожкевичу, Юрію Цикаленку, Дмитру Бабичу, Володимиру Солдатенку, Вадиму Подрушняку, Ігорю Гергелюку, Олександру Страхову, тренерському складу (Юрію Нестеровському, Олегу Шевченку та ін.) та суддівській колегії. Щиро дякую всім, хто безкорисливо допомагає у розвитку і популяризації змішаних єдиноборств ММА. Хочу відмітити активних обласних представництв, котрі стоять біля витоків створення і розбудови Федерації: Київській міській організації, обласним організаціям Києва, Хмельницького, Донецька, Миколаєва, Дніпропетровська, Чернігова. Новим організаціям, котрі нещодавно приєдналися до нас і показують активну позицію: Івано-Франківській, Чернівецькій, Рівненській, Одеській, Черкаській обласним організаціям та ін. Усі обласні представництва повинні комунікувати між собою, ділитись досвідом, удосконалюватись. Нам є ким пишатись. Залучайтесь до занять фізичною культурою та спортом!

Користуючись нагодою, щиро вітаю усіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаю всім у новому році міцного здоров’я і нових перемог не лише у спорті, а й у житті.
Божого благословення Вам, віри в себе, у свої сили, у своє майбутнє,
благополуччя у сім’ях і здійснення мрій!