Підсумки 2013 року з перших уст. Частина 2

Про підсумки роботи Федерації змішаних єдиноборств ММА України говорять люди, які пліч-о-пліч працювали над її розвитком і популяризацією продовж 2013 року.

Дмитро Ільющенко, керівник Київського міського представництва:
«На мою думку, цілі, що були поставлені на 2013 рік, Федерацією було реалізовано у повному обсязі. Проведено на найвищому організаційному рівні багато спортивних заходів. Добилися збільшення кількості спортсменів. В майбутньому потрібно приложити максимум зусиль для підвищення їх майстерності. Бажаю спортсменам найвищих досягнень у спорті, щоб гідно представляти Україну на міжнародній спортивній арені. А керівництву Федерації – сил достойно підтримувати звання однієї з найсильніших країн-членів Всесвітньої Асоціації ММА».

Володимир Солдатенко, керівник Київського обласного представництва:
«Минулий рік для всієї Федерації був успішним. Було сформовано основу для її подальшого розвитку. Не мало успіхів досягла збірна Київської області, здобувши І загальнокомандне місце на першому офіційному Кубку України зі змішаних єдиноборств ММА. Бажаю спортсменам в наступному році нових перемог у спорті та в житті, відсутність травм».

Сергій Волобуєв, керівник Донецького обласного представництва:
«Завершується перший самостійний рік для Федерації. Протягом 2013 року проведено багато турнірів обласного, міського, всеукраїнського та міжнародного масштабів. Кількість учасників росте, і цей факт – беззаперечний доказ популярності змішаних єдиноборств ММА. Донецьке представництво бере активну участь у становленні Федерації, 1 спортсмен з нашої області – у складі національної збірної. Я бажаю сили волі спортсменам, віри і терпіння у досягненні нових спортивних висот, нових перемог. Потрібно завжди залишатися дружною, постійною командою, і тоді успіх буде з нами».

Олександр Журавель, керівник Дніпропетровського обласного представництва:
«Протягом 2013 року Дніпропетровським осередком Федерації було організовано та проведено ряд заходів з метою популяризації змішаних єдиноборств ММА в області. Серед них – чемпіонат області (де було відібрано команду області), турніри до Дня міста, Дня Перемоги, численні семінари, майстер-класи та ін. Ми активно працюємо над удосконаленням навиків суддівського складу та тренерів, відкрито дві нових секції. Думаю, що кожен повинен докладати максимум зусиль до розбудови Федерації. Я бажаю подальшого процвітання Федерації, залучення максимальної кількості спортсменів для більшої популяризації не лише змішаних єдиноборств ММА, але й здорового способу життя серед дітей, молоді, дорослих».

Ігор Гергелюк, керівник Івано-Франківського обласного представництва:
«Цей рік для нас був успішним, став запорукою вдалого старту на всеукраїнській та міжнародній спортивних аренах. Мені, як керівнику Івано-Франківського осередку Федерації, приємно, що саме у нашому місці було проведено перший офіційний Кубок України зі змішаних єдиноборств ММА. Проведенням масштабних турнірів ми не лише популяризуємо даний вид спорту, а й залучаємо населення України до занять спортом та фізкультурою. Я щиро переконаний, що благородна мета, яку ми переслідуємо, реалізовуватиметься в наступному році. В нас є резерв сил, потенціал спортсменів, тренерів, суддів і багато цілей. Я бажаю спортсменам мінімум травм і максимум перемог».

Олег Шевченко, керівник Миколаївського обласного представництва, тренер збірної України:
«Цей рік був для всіх надзвичайно напруженим, але продуктивним. Представництво Федерації у Миколаївській області стоїть біля витоків її формування, теж вписали сторінку в історію розвитку змішаних єдиноборств ММА. За цей рік спільними зусиллями зробили кілька кроків вперед. Мені приємно, що представники нашої області – у національній збірній, здобувають перші місця. Бажаю терпіння, віри в Бога, не відступати від наміченої цілі і завжди, за будь-яких обставин, залишатися командою, підтримувати один одного».

Юрій Нестеровський, керівник Кам’янець-Подільського міського представництва, тренер збірної України:
«2013 рік – насичений і важкий, в певній мірі, не лише для нашої області, але й для Федерації, в цілому. Можу впевнено стверджувати, що популярність змішаних єдиноборств ММА, цікавість серед молоді в нашій країні зростає. Доказом цього є факт збільшення кількості спортсменів, які займаються даним видом спорту. Наприклад, в нашому місті вже записано 54 спортсмени, які чекають відкриття Школи бойових мистецтв (вона розрахована для занять 200 людей). Тобто, секції, які функціонують на даний час, – переповнені. Виникає потреба відкриття все нових і нових залів. Змішані єдиноборства ММА розвивають універсального бійця, який повинен вміло працювати в партері і в стійці, відчувати своє тіло, затрачаючи менше сил на поєдинок, тактично і технічно підходити до бою. Боєць повинен бути готовим до будь-якого перебігу бою. На мою думку, нам потрібно відходити від старих штампів у відборі спортсменів. Кожен спортсмен повинен знати, що може потрапити у національну збірну. Важливий момент – об’єктивність і справедливість суддівства. Необхідно здружувати колектив, залучати до навчально-тренувальних зборів максимальну кількість спортсменів і тренерів, для більшої комунікації. Потрібно відкривати нові перспективні імена. Хочу побажати всім здоров’я, віри в Бога, терпіння на нелегкому шляху, впевненості і ніколи не зупинятися на досягнутому, а постійно підвищувати рівень майстерності».

Сергій Петрикей, заступник керівника Чернігівського обласного представництва:
«Враховуючи той факт, що офіційно Федерація існує лише рік з моменту визнання змішаних єдиноборств ММА окремим видом спорту в Україні, 2013 рік – мегапродуктивний. Мені приємно усвідомлювати, що кожен з нас залучився до її створення і розбудови. Хотілося б, щоб заданий темп не уповільнювався, не зупинятись на досягненому. Потрібно завжди вдосконалюватись, підвищувати професіональний рівень спортсменів, тренерів, суддів. Бажаю подальшого натхнення у роботі керівництву Федерації, обласним представникам. Лише спільною самовідданою працею можна досягти ще вищих результатів, щоб Федерація змішаних єдиноборств ММА України була кращою з кращих. Бажаю усім здоров’я, працелюбства».

Андрій Литвиненко, керівник Черкаського обласного представництва:
«У цьому році ми приєднались до великого колективу, міцної сім’ї Федерації. Відколи змішані єдиноборства ММА було визнано офіційним видом спорту, популярність зросла, а кількість бажаючих займатись даним видом спорту якісно і кількісно росте. Дякую керівництву Федерації за довіру, покладену нас, за вклад, який роблять у розвиток масового спорту в нашій країні, залученню молоді до занять фізичною культурою та спортом. Я бажаю всім цілеспрямованості, віри в свої сили, незалежно від труднощів, які виникають на шляху. Потрібно завжди розвиватись, удосконалюватись, набиратись досвіду і кваліфікації».

Юрій Воронін, керівник Одеського обласного представництва:
«Цей рік був роком становлення Федерації. Приємно, що ми приєдналися до колективу Федерації. Збірна області показала хороші результати на чемпіонаті України серед дітей, юніорів, юнаків та молоді. В планах – розширювати географію і кількість спортсменів для достойного представництва на всеукраїнських змаганнях. Хотілося б, щоб у наступному році спортсмени Одеської області стали членами національної збірної. Я бажаю спортсменам успіхів. А ентузіастам, котрі підтримують спорт в Україні – натхнення і нових звершень».

Володимир Маринчук, керівник Чернівецького обласного представництва:
«В цілому, 2013 рік пройшов успішно для Чернівецького представництва Федерації. Наші тренери, спортсмени й надалі будуть докладати максимальних зусиль у плідній співпраці. Плануємо в 2014 році створити міцний кістяк з власних вихованців і достойно представляти область на змаганнях, які заплановані в наступному році. Незалежно від труднощів, котрі виникали в період цього року, я з оптимізмом дивлюся в майбутнє і бажаю тренерському колективу, спортсменам Буковини і всієї України міцного здоров’я, високих спортивних досягнень. Вітаю усіх з наступаючими святами!»

Богдан Романович, керівник Рівненського обласного представництва:
«Безсумнівно, у році, що минає, Федерація досягла значних успіхів у масштабах розвитку. Було досягнуто визнання, затверджено класифікатор. Усіх цікавих привабив високий рівень організації турнірів. Ми робимо все можливе для розвитку змішаних єдиноборств ММА у нашому регіоні, у планах – відкриття секцій у районних центрах області для тренувань спортсменів різних вікових категорій, залучати ще більшу кількість спортсменів до змагань. Головне – не зупинятись на тих досягненнях. Дякую керівництву Федерації за надану честь, можливість реалізовуватись як повноцінний її член. Бажаю всім успіхів, здоров’я, найвищих досягнень у спорті і в житті».


Спортсмени збірної України:

Тарас Гуцул: «Цей рік був вдалим для мене. Найголовніше – став членом збірної України зі змішаних єдиноборств ММА. За рік я багато чого почерпнув для себе, поповнив арсенал новими навиками і техніками, досягнув значних успіхів, уникнувши серйозних травм. Щиро вдячний керівництву Федерації, тренерам за створення умов для тренувань і участі у змаганнях. Бажаю спортсменам більше тренуватись, більше виступати, удосконалюватись, підвищувати майстерність. Впевнено іти до високої мети».

Олег Хачатуров: «Для мене, особисто, цей спортивний рік був дуже вдалим і благополучним. Я зробив хороший старт для наступного сезону. Поповнив спортивні досягненням званнями Віце-чемпіона світу, чемпіона Європи, переможця етапу Кубку Світу, чемпіона України. Знаю, що це лише початок, є до чого прагнути. Приємною є увага керівництва Федерації та тренерів до спортсменів, високий рівень організації змагань, навчально-тренувальних зборів. Хотілося б, щоб у наступному році змішані єдиноборства ММА набирали ще більшої популярності, поповнилась кількість чемпіонів Світу, гордості країни.

Віталій Добровольський: «2013 рік, особисто для мене і моєї команди, виявився досить непростим, насиченим спортивними подіями, адже відбулося багато чемпіонатів, де ми показали дуже хороші результати. За свої особисті досягнення я вдячний тренеру і команді, які завжди підтримували, розуміли і допомагали. Окрема вдячність керівництву Федерації змішаних єдиноборств ММА за те, що даєте можливість розкриватись дійсно талановитим спортсменам і знаходити себе в житті. Президенту Дмитру Христюку, спортсменам, тренерам, усьому колективу Федерації хочеться побажати міцного здоров'я, благополуччя та наснаги».

Руслан Бусел: «Для мене цей рік виявився не легким, але продуктивним. Найбільш прикрим був провал на чемпіонаті Світу. Будучи добре підготовленим, не виклався на всі 100%, судді віддали перемогу спортсмену з Узбекистану. В цьому році на моєму рахунку – перші місця на чемпіонаті Європи, етапі Кубку Світу, чемпіонаті та Кубку України. Буду готуватися у наступному році ще інтенсивніше для досягнення вищих результатів у спортивній кар’єрі. Мені дуже сподобалася організація змагань в Україні. Кожне змагання поповнюється багатьма добре підготовленими спортсменами. Федерація доклала і докладає не мало зусиль, щоб всі змагання проводилися на високому рівні. Хочу побажати в 2014 році, щоб все складалось добре, виникало менше труднощів в організаційних питаннях, мінімум неприємних моментів. Також хочу побажати всім спортсменам менше травм і більше перемог, як у спорті, так і в житті».

Роман Адаменко: «Хочу висловити вдячність керівництву Федерації за створення умов для підготовки спортсменів до престижних міжнародних змагань. Впевнений, що у наступному сезоні національна збірна гідно представить Україну на світовій спортивній арені, покаже максимальний результат. В цьому році я не досягнув всього, що було заплановано, та в наступному році я докладу максимум зусиль, аби це виправити. Щиро вітаю усіх з наступаючими святами, нехай мрії збуваються і всіх благ!»