Олег Рожкевич: "Працюватимемо над підвищенням стандартів – суддівського рівня та професійної підготовки тренерів"

Президент Федерації змішаних єдиноборств ММА України Олег Рожкевич розповідає про розвиток ММА в Україні, нові перспективи та свій шлях до посади керівника спортивної організації.

-​ Коли Ви вперше проявили інтерес до бойових мистецтв?

Ще з дитинства присвятив себе боксу, отримав звання кандидата в майстри спорту. Пізніше знизив активність занять, оскільки почав займатися розвитком свого бізнесу. Згодом, за запрошенням моїх колишніх вчителів, тренерів долучився до співпраці в якості партнера з організації роботи спортивної Федерації «Орієнтал» в Україні, працював на посаді президента в міжнародній Федерації IOMAF. А після проведення чемпіонату Європи і Світу в нашій країні, активно почав розвиватися напрям змішаних єдиноборств.

- На Вашу думку, змішані єдиноборства – це…?

Для мене змішані єдиноборства – найпопулярніший вид єдиноборств. Він об’єднує в собі весь арсенал кращих прийомів боротьби, ударної техніки руками і ногами. В цьому виді спорту зібрано все найефективніше та найкраще - прийоми, які було напрацьовані людством в єдиноборствах протягом сторіч.

-​ Які завдання у розвитку Федерації для Вас є першочерговими?

Вважаю найголовнішим завданням популяризацію даного виду спорту в Україні, залучення якомога більшої кількості людей до занять. Переконаний, що розвиток бойового духу та сили стане основою у вихованні достойних громадян країни, які готові в будь-який момент підставити своє плече і захистити Вітчизну. Бойові мистецтва загартовують чоловіка, формують з нього не тільки Людину, але й воїна, захисника. Чим більше в нашій країні буде патріотично налаштованих та підготовлених громадян, тим міцнішою буде наша держава.

-​ Що заплановано Федерацією на 2015 рік?

На 2015 рік у календарному плані заплановано всі стандартні заходи, які зобов'язана проводити Федерація відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України. Це – чемпіонат і кубок України серед дорослих, чемпіонат України серед дітей, юнаків, юніорів та молоді, обласні змагання. Також національна збірна візьме участь в чемпіонатах Європи та Світу, кубку Світу.

-​ Чи плануються якісь нововведення?

Дуже багато! Перш за все - це ID-паспортизація наших спортсменів. Система електронного паспортування дасть можливість спортсмену в будь-якій країні світу представляти Україну, з гордістю виступати як член Федерації змішаних єдиноборств ММА України. Бійці чітко розумітимуть, що входять до складу нашої родини. До того ж це дуже зручно, за паспортом можна отримати усю необхідну інформацію про спортсменів.

Також важливим нововведенням є можливість на державному рівні присвоювати відповідні спортивні звання та розряди. За підсумками минулого року спортсменам було присвоєно 11 майстрів спорту та 2 майстри спорту міжнародного рівня.

Ряд заходів направлено на підняття рейтингу, іміджу та популяризації Федерації, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню кількості спортивних клубів, кількості учасників нашої Федерації. Працюватимемо над підвищенням стандартів – суддівського рівня та професійної підготовки тренерів. Чим якісніше суддівство, тим чесніший бій. Чим професійніші тренери, тим вищий рівень підготовки атлетів. Також плануємо приділити значну увагу екіпіруванню. Оскільки уніфікований охайний зовнішній вигляд наших спортсменів приваблює увагу до змагань Федерації людей, які хотіли б займатися цим видом спорту. А також і фанів, поціновувачів цього красивого чоловічого виду спорту.

-​ Який сьогодні рівень підготовки національної збірної та на що Україна може розраховувати на міжнародній арені в 2015 році?

Рівень збірної України – один з найвищих у світі. Ми знаходимося у трійці лідерів. У 2013 році збірна України завоювала срібло на чемпіонаті Європи,а в 2014 гідно представила нашу державу, виборовши ІІІ загальнокомандне місце і на чемпіонаті Європи, і на чемпіонаті Світу. Поки не можемо скласти конкуренцію збірній Росії, вони випереджають нас за масовістю та фінансовими можливостями, також і за масштабами самої країни,але третє місце - це високий результат!

- Як Ви думаєте, чого не вистачає команді України, що б виграти чемпіонат Європи або чемпіонат Світу?

Збірна України – ще молода команда, не у всіх достатньо досвіду, підготовки. Але наші спортсмени постійно проводять збори, відвідують семінари і свій рівень значно підвищують. Ми це можемо бачити на прикладі Миколаївської команди, яка за рік виросла до члена збірної України, хоча до цього у них був статус регіональної команди. Тому, потрібно посилити роботу в усіх регіонах України. На разі цим питанням опікується віце-президент Федерації Володимир Володимирович Солдатенко. Той рівень тренерського складу, яким ми забезпечені, дозволяє нам досягти ще вищих результатів. Тренери збірної України Вахабжан Муратов, Олег Шевченко, Геннадій Мурашковський вкладають душу і серця в наших чемпіонів. За це їм окрема подяка.

-​ Що б ви хотіли побажати всім членам Федерації змішаних єдиноборств ММА України?

Хочу побажати усім зарядитися тим бажанням та енергією, яка кипить в мені. Хочу що б в кінці року ММА в Україні був на устах у значної частини населення, щоб більше людей знали, що є така Федерація!