Володимир Соляр: "Спортсмен – це особистість , яка повинна бути взірцем та прикладом для інших"

21 січня у місті Вінниця відбувся Всеукраїнський турнір зі змішаних єдиноборств ММА. Прес-службі Федерації вдалося поговорити з організатором змагання і керівником Вінницького обласного підрозділу Федерації Володимиром Соляром. Нагадаємо, що минулого року спортивний клуб «Гепард», в якому Володимир – головний тренер, здобув нагороду,як найкращий клуб серед дітей в Україні.

Володимир - дуже харизматична і вихована людина, професіонал своєї справи, який виховав і продовжує готувати чемпіонів, переживаючи і живучи їхнім життям. Всі вихованці цінують його думку і прислухаються до його порад, неважливо, чи стосуються вони тренувального процесу або життєвих ситуацій бійців. розповів про свою юність і становлення своєї кар'єри, про головні принципи змішаних єдиноборств,тренерську діяльність.

Як ти прийшов до спорту і скільки вже років працюєш тренером?

Спортом займаюся з самого дитинства, все почалося з секції футболу. В 12 років записався до секції рукопашного бою, тренування проводив Дормограй Володимир. Тоді під час тренуватися зрозумів, що це дійсно мій вид спорту і в цьому мені допоміг мій тренер ,якому я дуже вдячний.

В 2007 організував та заснував у Тульчинському районі клуб «Гепард», метою якого стало пропаганда здорового способу життя, розвиток бойових мистецтв,популяризація змішаних єдиноборств. Вже протягом 9 років клуб активно приймає участь у змаганнях різного рівня, виховує патріотів, захисників сильних духом і тілом спортсменів.

Можеш дати професійну пораду – як спортсмену обрати свого тренера?

Вибір тренера – це дійсно актуальне питання. Не завжди хороший спортсмен може бути професійним тренером, не завжди спортивна зала, обладнана згідно всіх вищих стандартів може надати гарні умови для тренування. Тренер повинен своїми вчинками та діями завойовувати свій авторитет і тоді учні самі будуть йти займатися до нього.

Які помилки, на твій погляд, найчастіше зустрічаються у тренерській діяльності?

У кожного тренера своя методика тренування і не в моїх правилах обговорювати їх підхід до тренерської роботи. Але все ж таки на мою думку однією з основних помилок, які нажаль трапляються є використання спортсмена чи свого клубу тренером у своїх якихось цілях. Тобто залучення спортсменів до різних незаконних формувань , їх участь у мітингах , використання у якості «Тітушок» чи чогось іншого.

Спортсмен – це особистість , яка повинна бути взірцем та прикладом для інших.

Як ти мотивуєш своїх вихованців працювати над собою і бути більш дисциплінованими?

У нас дуже дружній колектив у клубі, ми святкуємо разом дні народження та інші свята. Також головне – це духовне виховання і моїм головним завданням є донести до учнів ідею, бути здоровим , сильним духом та дисциплінованим.

В клубі проводимо бесіди по вихованню з учнями, в чьому нам допомагає духовний наставник нашого клубу отець Роман Рудаков.

Сам тренувальний процес вимагає витримки та дисципліни і це є головним фактором та мотиватором у вихованні дисциплінованного та порядного спортсмена.

Буває в тебе відчуття,що хлопець далеко піде, як боєць змішаних єдиноборств?

Так, є такі спортсмени, по яких видно, що це дійсно його. Це виявляється у їх ставленні до тренувального процесу. Наприклад, є в мене учень, який не дуже слухняний, але заради тренувань готовий робити все по дому, слухатися батьків, вчитися на відмінно, аби не пропустити жодного заняття.

Що особисто для тебе є стимулом займатися спортом і тренерською діяльністю?

Стимулом є виховання молодого, сильного, здорового покоління, яке буде рости на правильних життєвих принципах та будуть прикладом для інших. Коли я приходжу на тренування і бачу бажання спортсменів розвиватися, досягати результатів – то є найголовнішою мотивацією для мене і для продовження моєї тренерської діяльності.

З ким тобі більше подобається працювати - з дорослими чи дітьми?

Більше мені подобається займатися з дітьми, від них я постійно заряджаюся позитивною енергією. Мені подобається, коли вони розуміють те, що я хочу донести до них, виконують мої настанови і тоді я впевнений, що з них виростуть гідні люди, патріоти своєї держави, якими будуть пишатися я та їх батьки.