Кубок Харкова стане ще одним великим кроком у розвитку ММА в Україні

Виконуючий обов’язки Президента Національної Федерації ММА України Антон Бланк, анонсував Кубок Харкова 13-14 листопада, на якому зійдуться найкращі бійці регіону.

Відбувається відбір атлетів, які поїдуть на національний турнір у грудні, де у разі перемоги вони зможуть потрапити до збірної на чемпіонат світу IMMAF у січні 2022 року.

У заході братимуть участь 150 – 200 найкращих атлетів регіону, які будуть представлені у кількох вікових категоріях від 10-11 років, для глядачів буде організовано пряму трансляцію.

Україна дуже добре виступила на молодіжному чемпіонаті світу IMMAF 2021 року в Софії, Болгарія. З 18 золотими медалями збірна України очолила підсумкову таблицю.

Як ви знаходите спортсменів для участі у турнірах IMMAF?

«У нашій збірній було багато молодих спортсменів із різних куточків України. Ми шукаємо у різних містах та селах. Ми розуміємо, що розвиток молоді дуже важливий для IMMAF та нашої країни. Ми найкращі у світі в категорії до 18 років і це стимул для подальшого розвитку».

Чекаєте на нову хвилю українських перспективних атлетів на турнірі?

«Я дуже радий бачити нові таланти. Ми намагаємося змусити всі клуби бойових мистецтв змагатися навіть якщо вони змагаються в інших дисциплінах. Ми показуємо їм, що правила IMMAF найкращі. Ми впевнені, що наступного року ці молоді спортсмени будуть у збірній. Крім того, на заході ми оголосимо нового керівника Харківської обласної Федерації змішаних єдиноборств ММА. Наш попередній глава є суддею IMMAF і він сконцентрований на цьому».

Участь у Кубку Харкова допоможе бійцям стати кращими?

Ми намагаємося дати нашим спортсменам відчути, що вони на шляху до вершин. Ми пропонуємо бонуси за кращу техніку, найкращі бої, найкращі дії. Ми хочемо, щоб усі змагання в Україні були схожими на UFC. Це допоможе у розвитку учасникам, вони будуть мотивовані боротьбою, навіть якщо це будуть регіональні турніри».

Як ви вважаєте, чи може цей турнір породити суперзірок майбутнього і чи зможе чемпіон UFC вийти з цього турніру через десять років?

«Наша мрія виростити чемпіона UFC з України. Ми розуміємо, що для цього ми маємо реалізувати правильну структуру всередині Федерації. Ми повинні відкривати спортивні зали, влаштовувати турніри та знаходити найкращі таланти з усієї нашої великої країни. Ми намагаємося вселити у спортсменів мрію, без неї вони далеко не злетять. Ось чому ми намагаємося показати їм, як далеко вони можуть зайти з нами та з IMMAF. Ось чому так важливо проводити невеликі заходи на високому рівні».

Як вам вдається надати турнірам відчуття конкуренції?

«У нас гарне освітлення та гарний звук. Ми намагаємося презентувати їх в октагоні так, щоб вони розуміли, що вони потрібні спорту та Федерації».

Як ви вважаєте, яким буде українське ММА через десять років?

«Після нашого успіху на молодіжному чемпіонаті світу IMMAF, багато молодих спортсменів хочуть займатися ММА, тому що їхні батьки розуміють, що ММА має майбутнє в Україні. Дуже важливо для нас привести до залів дітей. Ми не зупиняємось на цьому і за кілька років побачимо, що деякі з наших спортсменів стануть чемпіонами світу серед дорослих і навіть спортсменами UFC».

Наскільки ви пишаєтеся всією роботою і чи є щось, що вам справді цікаво побачити на заході цими вихідними?

«Я пишаюся тим, що ми є частиною IMMAF і тим, що змінили систему суддівства як в IMMAF. Ми маємо кілька офіційних осіб та суддів на турнірах IMMAF. Ми знаємо, що кожен бій оцінюється так, як має оцінюватися на світовому рівні. Це був добрий рік для України, але я розумію, що у нас ще багато роботи».

Які зміни ви хотіли б побачити в аматорському спорті?

«Я сподіваюся, що наступного року багато країн додасться до сім’ї IMMAF. Щоб такі країни як США, Бразилія та Таїланд долучали до змагань більше атлетів, тому що у них є видатні спортсмени, чим більша конкуренція на змаганнях, тим більший розвиток спортсменів. Крім того, я сподіваюся, що Національні Федерації ММА в усіх країнах отримають визнання від уряду своїх країн. Найголовніше, я сподіваюся, що наступного року ми зможемо досягти більшого прогресу та включення ММА до програми Олімпійських ігор».

Стаття IMMAF “Cup of Kharkiv will be another big step in the development of MMA in Ukraine”.