IMMAF – Кубок Харкова відкриває нові таланти та дає спортсменам чіткий шлях до турнірів України

У вихідні 13-14 листопада найкращі спортсмени Харкова змагалися на обласному турнірі. Захід відбувся під пильним наглядом Антона Бланка, тимчасового президента Національної Федерації змішаних єдиноборств ММА Україні та члена IMMAF.

За підсумками Кубку області чемпіони у своїх вагових категоріях отримають можливість позмагатися з кращими у своїй країні на національному турнірі в грудні.

Україна виступила надзвичайно добре на молодіжному чемпіонаті світу IMMAF 2021 року в Празі, Чеська Республіка, де здобула 18 золотих медалей і посіла перше загальномедальне місце. Тепер збірна України сподівається використати цей імпульс на Чемпіонаті світу IMMAF 2022 року в Абу-Дабі. Після заходу Антон Бланк поспілкувався з IMMAF, підсумувавши основні моменти Кубка Харкова.

Чи можете ви розповісти нам про турнір?

«У нас був різний вік і було цікаво побачити рівень бійців, тому що більшість із них були новачками. Приємно було бачити їх, тому що всі вони мали свій стиль, але вони все одно були хороші в усіх аспектах поєдинку, будь то удари чи боротьба. У нас було багато цікавих поєдинків. Цілий день я дивився на бої. Це було дуже цікаво».

Здається, що наступне покоління бійців зростає. Як ви думаєте, ми побачимо більше нових облич?

«Так, ММА змінюється і тепер у нас є не тільки нові бійці, а й нові тренери. Наступною хвилею тренерів стали самі спортсмени ММА. Вони мають загальний досвід у ММА, не лише у боротьбі чи в ударній техніці. Тепер, коли вони тренери, то можуть навчати наступне покоління спортсменів і ми вже бачимо результат. Також спортсмени дивляться UFC, дивляться як там тренуються. Я думаю, що це допомагає їм вчитися».

У вас на турнірі брали участь найрізноманітніші вікові категорії. Чи були такі, що виділялися?

«Було цікаво спостерігати за наймолодшими бійцями, бо вони билися як професіонали. Якщо подивитися, як вони йдуть до восьмикутника, вони йдуть, як суперзірки. Багато з них мають свій стиль, але хтось бився у стилі Конора Макгрегора, а хтось  як Хабіб. Старші відрізняються, тому що ми бачимо, що вони трохи більше думають. Юніори та молоді спортсмени – як актори, грають як у кіно. У кожній віковій категорії є щось цікаве».

Ви кажете, що деякі спортсмени намагалися наслідувати Макгрегора, а інші намагалися наслідувати Хабіба. Який стиль, на вашу думку, буде ефективнішим у майбутньому в ММА?

«Це питання є причиною існування ММА, тому що ми все ще намагаємося дізнатись відповідь. Я думаю, що це залежить від спортсменів, тому що деякі з них мають довгі руки і ноги та вони добре рухаються, вони дуже швидкі та легкі на ногах, тому можуть тримати дистанцію та завдавати удари. У той час як інші мають короткі руки, але вони потужні, тому їм подобається скорочувати дистанцію і боротися. Я думаю, що це залежить від спортсмена та фізичних здібностей, які він має як особистість».

Національна Федерація ММА України шукає найкращих спортсменів по всій країні. Як ви думаєте, чи знайшли ви майбутніх представників IMMAF на Кубку Харкова?

«Спортсменів, які перемогли на вихідних, візьмуть на Кубок України. Саме там ми дійсно побачимо їхній рівень. Я думаю, що були цікаві бійці, але їм потрібно більше практики. Ми можемо побачити їх рівень, якщо у них будуть хороші суперники. В Дніпрі ми побачимо, чи зможуть вони потрапити до лідерів».

Як спортсмени адаптуються до боротьби на великій арені?

«Я думаю, що молоді спортсмени думають, що це не реально, це як гра чи кіно. Коли вони дивляться події UFC, вони мріють потрапити туди, тому готуються морально. Тепер у нас є Інтернет, тому ми можемо дивитися всі бої та події, які ми хочемо. Тому я думаю, що спортсмени багато дивляться та можуть відчути участь у турнірі».

Хтось виграв якісь бонуси?

«Вчора ми вручили дві нагороди. У старших у нас був один боєць у напівсередній вазі, який став чемпіоном. У нього було багато поєдинків з хорошими суперниками. Його бої були відмінними та він завершив їх усі в першому раунді. Він закінчував кожен бій по-різному, тому ми дали йому бонус. Інший хлопець був у легкій вазі, він також став чемпіоном. У своєму півфіналі він бився з хлопцем, який виграв срібну медаль на молодіжному чемпіонаті світу IMMAF. Це був важкий бій, дуже близький і важкий. Але він виграв, тому отримав і бонус. Я вважаю, що його суперник був занадто розслабленим, він не очікував знайти складного суперника на регіональному заході, тому програв. Але хлопець, який переміг, був дуже серйозним, він вірив у себе».

Чи є на що ще чекати?

«Кубок країни стане останньою подією року в Україні і ми сподіваємося побачити цікавих бійців, які зможуть представляти Україну на національних та міжнародних турнірах. Сподіваємося також на хороші новини від IMMAF. Ми завершаємо цей рік з розумінням того, що 2022 рік буде великим для аматорського ММА».

Стаття IMMAF Cup of Kharkiv unveils new talent and gives athletes a clear pathway to the Ukrainian Championships